<< VESTI | | 17.02.2017 18:16


Dokument >

Odlikovani 2012-16

 

Ukazi o odlikovanjima koje je potpisao predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić

2012. godina

1. Žan Pjer Vernej, Francuska, Orden srpske zastave 3. stepena;

2. Sergej K. Šojgu, Rusija, Orden srpske zastave 1. stepena;

3. Hamdija Jusufspahić, Sretenjski orden 1. stepena;

4. Aca Singer, Sretenjski orden 2. stepena;

5. Jozef Pfajfer, Sretenjski orden 2. stepena;

6. Ištvan Čete Semeši, Sretenjski orden 2. stepena;

7. Jovan Radosavljević , Sretenjski orden 2. stepena;

8. Goran Savić, posthumno, zlatna medalja „Miloš Obilić"

9. Vladimir Luković, srebrna medalja za zasluge

10. Žan Ditur, posthumno, Francuska, Sretenjski orden 1. stepen

11. Remzi Klark, SAD, Sretenjski orden 2. stepen

12. Institut za fiziku, Sretenjski orden 3. stepen

13. Branislav Ćirlić, Orden srpske zastave 3. stepen

14. Patrik Beson, Francuska, Orden srpske zastave 3. stepen

15. Radoslav Zelenović, Sretenjski orden 3. stepen

16. Mervet Zaki Hasan – Egipat , Orden srpske zastave, trećeg stepena

17. Andreasu Hristuu – Kipar , Orden srpske zastave, trećeg stepena

18. Šigeo Kurihara, Japan, Orden srpske zastave 3. stepena

19. Miroslav Stamenković, posthumno medalja za hrabrost „Miloš Obilić"

20. Tošio Cunozaki, Japan, Orden srpske zastave 2. stepen

21. Li Guobang, Kina,Orden srpske zastave 2. stepen

22. Vei Đinhu, Kina, Orden srpske zastave 2. stepen

23. Milunka Lazarević, Sretenjski orden 3. stepen

24. Ministarstvo odbrane, zlatne i srebrne medalje za revnosnu službu (140 ukupno)

25. Ministarstvo odbrane, medalje za revnosnu službu, sprečavanje požara (30 ukupno)

 

2013. godina

1. Ivan Gašparovič, predsednik Republike Slovačke, Orden Republike Srbije na lenti KOPR1

2. Dimitris Hristofijas, predsednik Kipra, Orden Republike Srbije na lenti KOPR2

3. Marijano Rahoj, premijer Kraljevine Španije, Orden Republike Srbije na lenti KOPR3

4. Karolos Papuljas, predsednik Grčke, Orden Republike Srbije na lenti KOPR4

5. Trajan Basesku, predsednik Rumunije, Orden Republike Srbije na lenti KOPR5

6. predsednik Upravnog odbora Fonda B-92, Veran Matić – Akcija bitka za bebe, Sretenjski orden 3. stepen KOPR6

7. Marija Crnobori, Sretenjski orden 3. stepen KOPR7

8. Den Barton, SAD, Orden srpske zastave 2. stepen KOPR8

9. Narodna biblioteka Srbije, Sretenjski orden 2. stepen KOPR9

10. Nebojša Milić, posthumno, Orden zasluga za odbranu i bezbednost 2.stepen KOPR10

11. Slaviša Marković posthumno, Orden zasluga za odbranu i bezbednost 2.stepen KOPR 10

12. Tomislav Bećagović, Zlatna medalja za hrabrost „ Miloš Obilić" KOPR11

13. Prvo beogradsko pevačko društvo, zlatna medalja za zasluge KOP12

14. Osnovna škola „Lazar Savatić", srebrna medalja za zasluge KOP13

15. Profesor dr Afksendijos Kalangos, Sretenjski orden drugog stepena KOPR14

16. Harold Pinter, posthumno, Velika Britanija, Sretenjski orden prvog stepena KOPR15

17. General Pjer Mari Galoa, posthumno, Francuska Sretenjski orden prvog stepena KOPR16

18. Peter Handke, iz Austrije zlatna medalja za zasluge KOPR17

19. Mikis Teodorakis, iz Grčke, zlatna medalja za zasluge KOPR18

20. Per Jakobsen, iz Danske, zlatna medalja za zasluge KOPR19

21. S. S. Čaman iz Indije, zlatna medalja za zasluge KOPR20

22. Johei Sasakava iz Japana, zlatna medalja za zasluge KOPR21

23. Majkl Čosudovski, iz Kanade, zlatna medalja za zasluge KOPR22

24. prof. dr. Euđeniju Simion iz Rumunije, zlatna medalja za zasluge KOPR23

25. Nikita Mihalkov, iz Rusije, zlatna medalja za zasluge KOPR24

26. prof. Rajko Doleček, iz Češke, zlatna medalja za zasluge KOPR25

27. prof. dr. Volfgang Rihter,Nemačka, zlatna medalja za zasluge KO26

28. Natalija Aleksejevna Naročnickaja Rusija, zlatna medalja za zasluge KOPR27

29. prof. Sergej Kostjan iz Belorusije srebrna medalja za zasluge KOPR28

30. prof. Ivan Čarota iz Belorusije, srebrna medalja za zasluge KOPR29

31. Džon Lohland iz Velike Britanije, srebrna medalja za zasluge KO30

32. prof. dr. Džafer Abdul Mehdi Sahib iz Iraka, srebrna medalja za zasluge KOPR31

33. prof. Aldo Bernardini, Italija, srebrna medalja za zasluge KOP32

34. Janos Haralampidis, sa Kipra, srebrna medalja za zasluge KOPR33

35. Majkl Parenti iz SAD, srebrna medalja za zasluge KOPR34

36. Predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici KOPR35

37. Predsednik Republike Jermenije Serž Sargasjan, Orden Republike Srbije na lenti KOPR36

38. Predsednik Republike Azerbejdžan Ilham Alijev, Orden Republike Srbije na lenti KOPR37

39. Predsednik Republike Belorusije Aleksandar Lukašenko, Orden Republike Srbije na lenti KOPR38

40. Predsednik Gruzije Mihail Sakašvili, Orden Republike Srbije na lenti KOPR39

41. Predsednik Republike Kazahstan Nursultan Nazarbajev, Orden Republike Srbije na lenti KOPR40

42. Predsednik Kirgiske Republike Almazbek Atambajev, Orden Republike Srbije na lenti KOPR41

43. Predsednik Republike Moldavije Nikolaje Timofti, Orden Republike Srbije na lenti KOPR42

44. Predsednik Republike Tadžikistan Emomali Rahmon, Orden Republike Srbije na lenti KOPR43

45. Predsednik Turkmenistana Gurbanguli Berdimuhamedov, Orden Republike Srbije na lenti KOPR44

46. Predsednik Ukrajine Viktor Janukovič, Orden Republike Srbije na lenti KOPR45

47. Predsednik Republike Uzbekistan Islam Karimov, Orden Republike Srbije na lenti KOPR46

48. Migel Anhel Moratinos Kujaube, bivši ministar spoljnih poslova Kraljevine Španije, Orden srpske zastave prvog stepena KOPR47

49. Fulvio Grimaldi iz Italije, zlatna medalja za zasluge KOPR48

50. Rolf Beker iz Nemačke, zlatna medalja za zasluge KOPR49

51. Lijana Kaneli iz Grčke, srebrna medalja za zasluge KOPR50

52. Franc Veber, iz Švajcarske, srebrna medalja za zasluge KOPR 51

53. Ugo Čaves, posthumno, predsednik Venecuele Orden Republike Srbije na lenti KOPR 52

54. Aleksandar M. Babakov iz Rusije, Sretenjski orden II stepena KO53

55. Mohamed Dahlan Ujedinjeni arapski emirati, Orden srpske zastave II stepena KOPR 54

56. KOPR 55 Istorijski muzej Srbije Beograd Sretenjski orden III stepena

57. KOPR 56 Javno preduzeće Službeni glasnik Sretenjski orden II stepena

58. KOPR 57 Vladimir Ivanovič Jakunjin iz Rusije zlatna medalja za zasluge

59. KOPR 58 Favzi Abdulaziz Ahmad Al-Džasem, bivši ambasador države Kuvajt – Orden srpske zastave drugog stepena

60. KOPR 59 Vagif Mustafajev iz Azerbejdžana orden srpske zastave trećeg stepena

61. KOPR 60 Melisa Bin iz Sjedinjenih Američkih Država orden srpske zastave trećeg stepena

62. KOPR 61 Pjer Anri Binel iz Francuske zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić"

63. KOPR 62 Leonid Grigorjevič Ivašov zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić"

 

2014. godina

1. KOPR 1 – prof. dr Icuko Teruoka, Japan, zlatna medalja za zasluge uručeno

2. KOPR 2 – prof. Milorad Ekmečić, Sretenjski orden drugog stepena

3. KOPR 3 – Stela Džatras, posthumno, zlatna medalja za zasluge

4. KOPR 4 – Privr. dr. ZASTAVA oružje, Sretenjski orden trećeg stepena

5. KOPR 5 – Institut za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad, Sretenjski orden trećeg stepena

6. KOPR 6 – dr Dobrivoje Ogašanović, posthumno zlatna medalja za zasluge

7. KOPR 7 – prof. dr Ivo Đinović, zlatna medalja za zasluge

8. KOPR 8 – dr Veselin Đuretić, Sretenjski orden trećeg stepena

9. KOPR 9 – Verica Barać, posthumno, zlatna medalja za zasluge

10. KOPR 10 – Đorđe Mihajlović, Orden srpske zastave drugog stepena

11. KOPR 11 – Stanko Stojiljković, zlatna medalja za zasluge

12. KOPR 12 – Ministarstvo odbrane, 22 zlatne i 40 srebrnih medalja za revnosnu službu

13. KOPR 13 – Kliničko bolnički centar Zemun, Sretenjski orden drugog stepena

14. KOPR 14 – Arhiv Srbije, Sretenjski orden drugog stepena

15. KOPR 15 – dr Vera Radosavljević, zlatna medalja za zasluge

16. KOPR 16 – Petar Omčikus, Sretenjski orden trećeg stepena

17. KOPR 17 –Goran R. Đorđević, posthumno, zlatna medalja za zasluge

18. KOPR 18 – Milomir Glavčić, Kanada, zlatna medalja za zasluge

19. KOPR 19 – Svetlana Stević, zlatna medalja za zasluge

20. KOPR 20 – Ružica Popović, zlatna medalja za zasluge

21. KOPR 21 – Borivoje Nikolić, Rumunija, zlatna medalja za zasluge

22. KOPR 22 – dr Rodoljub Živadinović, zlatna medalja za zasluge

23. KOPR 23 – Novosadski sajam a.d., zlatna medalja za zasluge

24. KOPR 24 – prof. Darinka Matić Marović, zlatna medalja za zasluge

25. KOPR 25 – prof. dr. Nadežda Basara, zlatna medalja za zasluge

26. KOPR 26 – prof. Aleksandar S. Vujić, Sretenjski orden trećeg stepena

27. KOPR 27 – Nikola Karović, zlatna medalja za zasluge

28. KOPR 28 – Senad Kašović, zlatna medalja za zasluge

29. KOPR 29 – dr. Đorđije Karadaglić, zlatna medalja za revnosnu službu

30. KOPR 30 – Živković Aleksandar, generalpotpukovnik, Orden belog orla sa mačevima drugog stepena

31. KOPR 31 – Vojnomedicinska akademija, Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena

32. KOPR 32 – Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 8 lica – Orden belog orla sa mačevima trećeg stepena

33. KOPR 33 – Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije
– Orden zasluga za odbranu i bezbednost drugog stepena – 3 lica
– Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena – 5 lica

34. KOPR 34- Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije
– Srebrna medalja za hrabrost „Miloš Obilić" – 5 lica
– Zlatna medalja za zasluge – 1 lice
– Srebrna medalja za zasluge – 18 lica
– Srebrna medalja za revnosnu službu – 1 lice

35. KOPR 35 Kina – amb. Džang Vansjue – Orden srpske zastave II stepena

36. KOPR 36 Indonezija – amb. Samuel Samson -Orden srpske zastave II stepena

37. KOPR 37 –Kopnena vojska Vojske Srbije – Orden belog orla sa mačevima drugog stepena

38. KOPR 38 – Alžir – ambasador Abdelkader Mesdua – Orden srpske zastave II stepena

39. KOPR 39 – Vazduhoplovstvo i PVO Vojske Srbije – Orden belog orla sa mačevima drugog stepena

 

2015. godina

1. KOPR 1 – Gregori Rusović, počasni konzul u Nju Orleansu, SAD, zlatna medalja za zasluge

2. KOPR 2 – Dragica Gaga Rosić, prevodilac, srebrna medalja za zasluge

3. KOPR 3 – Nada Milić – Sretenjski orden prvog stepena

4. KOPR 4 – Fudbalski klub „Vojvodina", zlatna medalja za zasluge

5. KOPR 5 – Oš „Prota Stevan Popović", Čumić Sretenjski orden drugog st.

6. KOPR 6 – Ćezare Vismar, posthumno, Italija, zlatna medalja za zasluge

7. KOPR 7 – Prof. dr Milan Raspopović – Sretenjski orden trećeg stepena

8. KOPR 8 – Slobodan Marković – zlatna medalja za zasluge

9. KOPR 9 – Vaterpolo savez Srbije – Sretenjski orden drugog stepena

10. KOPR 10 – Luiz Miler, Velika Britanija – zlatna medalja za zasluge

11. KOPR 11 – Nikolaj Petrovič Burljajev,Rusija – srebrna medalja za zasluge 12. KOPR 12 – Klinič.bol.centar Zvezdara Beograd – zlatna medalja za zasluge 13. KOPR 13 – Dr Babken Simonjan, počasni konzul u Jermeniji – zlatna medalja za zasluge

14. KOPR 14 – Prof. dr Smilja Avramov – Sretenjski orden prvog stepena

15. KOPR 15 – Prof. Noam Čomski, SAD – Sretenjski orden drugog stepena

16. KOPR 16 – Žandarmerija, MUP – Zlatna medalja za zasluge

17. KOPR 17 – Protivteroristička jedinica, MUP – Zlatna medalja za zasluge 18. KOPR 18 – Spec.antiteroristička jedinica,MUP -Zlatna medalja za zasluge 19. KOPR 19 – Prof. dr Ivan Klajn – Sretenjski orden trećeg stepena

20. KOPR 20 – Dejan Lazarević, posthumno, vatrogasac, zlatna medalja za hrabrost „Miloš Obilić"

21. KOPR 21 – Dr Miomir Korać, dir. Arheološkog instituta SANU Sretenjski orden trećeg stepena

22. KOPR 22 – Ljubiša Samardžić – zlatna medalja za zasluge

23. KOPR 23 – Velimir Bata Živojinović – zlatna medalja za zasluge

24. KOPR 24 – Dragan Nikolić – zlatna medalja za zasluge

25. KOPR 25 – Milena Dravić – zlatna medalja za zasluge

26. KOPR 26 – Borivoje Bora Todorović, posthumno – zlatna medalja za zasluge

27. KOPR 27 – Vojislav Bubiša Simić – zlatna medalja za zasluge

28. KOPR 28 – Vojkan Borisavljević – zlatna medalja za zasluge

29. KOPR 29 – Milutin Popović Zahar – zlatna medalja za zasluge

30. KOPR 30 – Zoran Simjanović – zlatna medalja za zasluge

31. KOPR 31 – Konstantin Kosačov, Rusija – zlatna medalja za zasluge

32. KOPR 32 – Valerij Rjazanskij, Rusija – zlatna medalja za zasluge

33. KOPR 33 – Đorđe Marjanović – Sretenjski orden trećeg stepena

34. KOPR 34 – Slavoljub Đukić, novinar – zlatna medalja za zasluge

35. KOPR 35 – Radomir Vuković, arhitekta – zlatna medalja za zasluge

36. KOPR 36 – Građevinska tehnička škola, Beograd- zlatna medalja za zasluge

37. KOPR 37 – General Ljubiša Diković, načelnik Generalštaba VojskeSrbije, Orden belog orla sa mačevima prvog stepena

38. KOPR 38 – Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 16 zlatnih medalja za revnosnu službu i 35 srebrnih medalja za revnosnu službu

39. KOPR 39 – Miroslav Milošević, JAR – zlatna medalja za zasluge

40. KOPR 40 – „Kobre"Bataljon vojne policije spec. namene – zlatna medalja za zasluge

41. KOPR 41 – Jozef Martinos, počasni konzul u Libanu – zlatna medalja za zasluge

42. KOPR 42 Mehriban Alijeva, predsednica Fondacije „Hejdar Alijev" Azerbejdžan – Sretenjski orden dugog stepena

43. KOPR 43 Kardinal Pjetro Parolin, državni sekretar Svete Stolice, Orden Republike Srbije na lenti

44. KOPR 44 Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, 19: 2 zlatne medalja za zasluge, 17 srebrna medalja za zasluge

45. KOPR 45 Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, 32: 4 zlatne medalje za revnosnu službu i 28 srebrne medalje za revnosnu službu

46. KOPR 46 Posthumno 6 zlatnih medalja za hrabrost „Miloš Obilić": major avijacije Omer Mehić, kapetan avijacije Milovan Đukarić, zastavnik Nebojša Drajić, zastavnik Ivan Miladinović, lekar dr Dževad Ljajić i medicinski tehničar Miroslav Veselinović

47. KOPR 47 Garda Vojske Srbije – Orden belog orla sa mačevima drugog stepena

48. KOPR 48 Kadetska brigada Škole nacionalne odbrane Vojne akademije Zlatna medalja za zasluge

49. KOPR 49 – 98. vazduhoplovna brigada RVO i PVO zlatna medalja za zasluge

50. KOPR 50 Rečna flotila Kopnene Vojske Srbije zlatna medalja za zasluge

51. KOPR 51 – 246. bataljon ABHO Kopnene Vojske Srbije zlatna medalja za zasluge

52. KOPR 52 – Komanda za obuku Vojske Srbije zlatna medalja za zasluge

53. KOPR 53 – Brigada veze Vojske Srbije Zlatna medalja za zasluge

54. KOPR 54 – 4. brigada Kopnene Vojske Srbije – zlatna medalja za zasluge

55. KOPR 55 – 5. bataljon vojne policije Kopnene Vojske Srbije – zlatna medalja za zasluge

56. KOPR 56 – Fidel Alehandro Kastro Rus, Republika Kuba – Orden Republike Srbije na lenti

57. KOPR 57 – Sektor za vanredne situacije MUPa – Orden zasluga za odbranu i bezbednost drugog stepena

58. KOPR 58 – Porša Simpson Miler, premijer Jamajke – Orden Republike Srbije na lenti

59. KOPR 59 – nadbiskup Orlando Antonini, apostolski nuncij, amb. Svete Stolice – Orden srpske zastave drugog stepena

60. KOPR 60 – ambasador Republike Tunis, Mažid Hamlaui – Orden srpske zastave drugog stepena

61. KOPR 61 – ambasador Republike Azerbejdžan,Eldar Humbat oglu Hasanov – Orden srpske zastave drugog stepena

62. KOPR 62 – Dan KOV / pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 15 srebrnih medalje za zasluge

63. KOPR 63 – pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 4 zlatne medalje za revnosnu službu i 28 srebrnih medalja za revnosnu službu

64. KOPR 64 – 250. raketna brigada za protivvazduhoplovna dejstva Vojske Srbije – zlatna medalje za zasluge

65. KOPR 65 – Dan RVPVO / pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije 20 medalja za zasluge : 1 zlatna i 19 srebrnih

66. KOPR 66 – pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 32 medalje za revnosnu službu / 4 zlatne i 28 srebrnih medalja za revnosnu službu

 

2016. godina

1. Gimnazija u Kruševcu je odlikovana Sretenjskim ordenom prvog stepena za naročite zasluge i postignute rezultate u prosvetnoj delatnosti, a povodom 150 godina rada.

2. Srpsko geološko društvo je odlikovano Sretenjskim ordenom drugog stepena za naročite zasluge i doprinos razvoju naučne i stručne misli i prakse u oblasti geoloških nauka, a povodom 125 godina postojanja.

3. Institut „Mihajlo Pupin" je odlikovan Sretenjskim ordenom drugog stepena za naročite zasluge i postignute rezultate u naučno istraživačkom radu i razvoju informatičko – komunikacionih tehnologija.

4. „Prva tehnička škola" iz Kragujevca je odlikovana Sretenjskim ordenom drugog stepena za naročite zasluge i postignute rezultate u prosvetnoj delatnosti, a povodom 75 godina rada.

5. Prirodnjački muzej iz Beograda je odlikovan Sretenjskim ordenom drugog stepena za naročite zasluge u oblasti kulturnih i naučnih delatnosti, a povodom 120 godina postojanja.

6. Institut za kukuruz „Zemun Polje" je odlikovan Sretenjskim ordenom trećeg stepena za naročite zasluge i međunarodno priznate rezultate u primeni naučnih metoda i unapređenju poljoprivredne proizvodnje, a povodom 70 godina rada.

7. Matematička gimnazija iz Beograda je odlikovana Sretenjskim ordenom trećeg stepena za naročite zasluge i međunarodno priznate rezultate u prosvetnoj delatnosti u oblasti matematike, informatike i prirodnih nauka.

8. Muzička škola „Mokranjac" iz Beograda je odlikovana Sretenjskim ordenom trećeg stepena za izuzetne zasluge u prosvetnoj delatnosti, kulturnom i pedagoškom radu u oblasti muzičke umetnosti.

9. Biblioteka grada Beograda je odlikovana Sretenjskim ordenom trećeg stepena za naročite zasluge u bibliotekarstvu i promociji kulture čitanja, a povodom 85 godina postojanja.

10. Institut za mikrobiologiju i imunologiju, Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, je odlikovan Sretenjskim ordenom trećeg stepena za naročite zasluge i doprinos u razvoju medicinske nauke i prakse, a povodom 90 godina rada.

11. Mladomir Puriša Đorđević je odlikovan Sretenjskim ordenom drugog stepena za naročite zasluge za Republiku Srbiju i njene građane u oblasti filmske umetnosti.

12. Ranko Žeravica je posthumno odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u sportskim delatnostima i postignute rezultate u razvoju i afirmaciji košarke.

13. Arno Gujon je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u humanitarnim delatnostima, nesebičnu pomoć i dobročinstvo.

14. Helen Delić – Bentli, iz SAD, je odlikovana zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u javnim i kulturnim delatnostima i u jačanju saradnje Republike Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.

15. Prof. dr Zoran V. Krivokapić je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti.

16. Akademik Milovan Danojlić je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u javnom i kulturnom radu, posebno u oblasti književnosti za decu.

17. Institut za uporedno pravo je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u oblasti pravnih nauka, a povodom 60 godina postojanja i rada.

18. Kulturno – umetničko društvo "Šandor Petefi" iz Mužlje je odlikovano zlatnom medaljom za zasluge, za izuzetne zasluge u javnim i kulturnim delatnostima.

19. Žan Kristof Buison je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u javnim i kulturnim delatnostima i iskreno prijateljstvo prema Republici Srbiji.

20. Jugoslav Vlahović je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge i postignute rezultate u javnim i kulturnim delatnostima, posebno u oblasti karikature, ilustracije i grafičkog dizajna.

21. Duško Gojković je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u kulturnim delatnostima, posebno u oblasti savremene muzičke umetnosti, i promociji kulture Srbije u svetu.

22. Zvonko Bogdan je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge i postignute rezultate u kulturnim delatnostima i muzičkoj umetnosti.

23. Miroslava Mira Stupica je odlikovana zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u kulturnim delatnostima naročito u oblasti pozorišne i filmske umetnosti.

24. Veljko Guberina je posthumno odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge i doprinos afirmaciji advokature u Republici Srbiji.

25. Dr Slavomir Gvozdenović je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u javnim i kulturnim delatnostima, kao i razvijanju saradnje i prijateljskih odnosa Republike Srbije i Rumunije.

26. Prof. Mađid Samii je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u oblasti medicine i nesebičnu humanitarnu pomoć građanima Republike Srbije.

27. Dejan Savić, selektor Vaterpolo reprezentacije Republike Srbije je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u sportskim delatnostima i postignute rezultate reprezentacije Republike Srbije u vaterpolu.

28. Miodrag B. Protić, osnivač i prvi upravnik Muzeja savremene umetnosti u Beogradu, posthumno je odlikovan zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u javnim i kulturnim delatnostima.

29. Ivanka Raspopović je posthumno odlikovana zlatnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u oblasti arhitekture.

30. Momčilo Moša Todorović je odlikovan srebrnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u javnim i kulturnim delatnostima, dobročinstvo i humanitarni rad.

31. Dragi Jelić (Ju grupa) je odlikovan srebrnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u kulturnim delatnostima, posebno u oblasti savremene muzičke umetnosti.

32. Živorad Žika Jelić (Ju grupa) je odlikovan srebrnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u kulturnim delatnostima, posebno u oblasti savremene muzičke umetnosti.

33. Donka Špiček je odlikovana srebrnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u javnoj i kulturnoj delatnosti naročito u nesebičnoj promociji stvaralaštva dece i za decu.

34. Prof. dr Stojan Radenović je odlikovan srebrnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u oblasti naučne i prosvetne delatnosti.

35. Narcisa Knežević Šijan je odlikovana srebrnom medaljom za zasluge za izuzetne zasluge u javnim i kulturnim delatnostima.

36. Predsednik Demokratske Narodne Republike Alžir Abdelaziz Buteflika odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Demokratske Narodne Republike Alžir.

37. Predsednik Republike Angola Žoze Eduardo dos Santos odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Angole.

38. Predsednik Republike Bocvane Ijan Kama odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Bocvane.

39. Predsednik Republike Ekvatorijalne Gvineje Teodoro Obijang Ngema Mbasogo odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Ekvatorijalne Gvineje.

40. Predsednik Države Eritreje Isaias Afverki odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Države Eritreje.

41. Predsednik Savezne Demokratske Republike Etiopije dr Mulatu Tešome odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Savezne Demokratske Republike Etiopije.

42. Predsednik Republike Zambije Edgar Lungu odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Zambije.

43. Predsednik Zelenortske Republike Žorž Karlos de Almejde Fonseka odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Zelenortske Republike.

44. Predsednik Republike Zimbabve Robert Gabrijel Mugabe odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Zimbabve.

45. Predsednik Republike Južne Afrike Džejkob Zuma odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Južne Afrike.

46. Predsednik Republike Južni Sudan Salva Kir Majardit odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Južni Sudan.

47. Predsednik Republike Kamerun Pol Bija odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Kamerun.

48. Predsednik i glavnokomandujući oružanih snaga Republike Kenije Uhuru Kenijata odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Kenije.

49. Predsednik Demokratske Republike Kongo Žozef Kabila odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Demokratske Republike Kongo.

50. Predsednik Republike Kongo Deni Sasu – Ngeso odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Kongo.

51. Predsednik Republike Madagaskar Heri Radžaonarimampianina odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Madagaskar.

52. Predsednik Republike Mali Ibrahim Bubakar Keita odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Mali.

53. Kralj Maroka Muhamed VI odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Kraljevine Maroko.

54. Predsednica Republike Mauricijus Amina Gurib-Fakim odlikovana je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Mauricijus.

55. Predsednik Republike Mozambik Filipe Žasinto Njusi odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Mozambik.

56. Predsednik Republike Namibije dr Hage Gotfrid Gejngob odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Namibije.

57. Predsednik Savezne Republike Nigerije Muhamadu Buhari odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Savezne Republike Nigerije.

58. Predsednik Republike Ruande Pol Kagame odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Ruande.

59. Predsednik Republike Sao Tome i Prinsipe Manuel Pinto Da Kosta odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Sao Tome i Prinsipe.

60. Predsednik Republike Sejšeli Džejms A. Mičel odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Sejšeli.

61. Predsednik Republike Sudan Omar Hasan al-Bašir odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Sudan.

62. Predsednik Tuniske Republike Beži Kaid Esebsi odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Tuniske Republike.

63. Predsednik Republike Ugande Joveri Museveni odlikovan je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Republike Ugande.

64. Predsednica Centralnoafričke Republike Katarina Samba-Panza odlikovana je Ordenom Republike Srbije na lenti, za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Centralnoafričke Republike.

65. Predsedavajuća Komisije Afričke unije Nkosazana Dlamini-Zuma odlikovana je Ordenom Republike Srbije na lenti za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Afričke unije.

66. Erastus Mvenča odlikovan je Ordenom srpske zastave prvog stepena za zasluge u razvijanju i učvršćivanju miroljubive saradnje i prijateljskih odnosa između Republike Srbije i Afričke unije.

67. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije odlikovani su sledećim odlikovanjima: tri Ordena belog orla sa mačevima drugog stepena, devetnaest Ordena belog orla sa mačevima trećeg stepena, dva Ordena za odbranu i bezbednost prvog stepena, deset Ordena za odbranu i bezbednost drugog stepena, trideset osam Ordena za odbranu i bezbednost trećeg stepena, jedna zlatna medalja za zasluge, sedam srebrnih medalja za zasluge, tri zlatne medalje za revnosnu službu i dvadesetpet srebrnih medalja za revnosnu službu. Pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije odlikovanja će biti uručena na Dan Vojske Srbije, 23. aprila 2016. godine.

68. KOPR71 Opština Krf, Republika Grčka, Sretenjski orden prvog stepena

69. KOPR72 Dr Tedros Adhanom Gebrejesus, ministar in. poslova SDR Etiopije, Orden srpske zastave prvog stepena

70. Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, KOPR 73 – 2 zlatne i 15 srebrnih medalja za zasluge i KOPR 74 – 7 zlatnih i 25 srebrnih medalja za revnosnu službu

71. KOPR75 Predsednik Narodne Republike Kine, Si Đinping, Orden Republike Srbije na velikoj ogrlici

72. KOPR 76 Vizantološki institut Srpske akademije nauka i umetnosti, Sretenjski orden drugog stepena

73. KOPR 77 Brigada veze, Jedinica Generalštaba Vojske Srbije Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena

74. KOPR 78 Specijalna brigada, Jedinica Kopnene Vojske Srbije Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena

75. KOPR 79 pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 1 zlatna i 15 srebrnih medalja za zasluge

76. KOPR 80 pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije – 2 zlatne i 29 srebrnih medalja za revnosnu službu

77. KOPR 81 – 224. Centar za elektronska dejstva Vojske Srbije, Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena

78. KOPR 82 Centralna logistička baza Vojske Srbije, Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena

79. KOPR 83 Dibalj Aleksandar iz Ruske Federacije zlatna medalja za zasluge

80. KOPR 84 – 204. vazduhoplovna brigada Vojske Srbije, Orden zasluga za odbranu i bezbednost trećeg stepena

81. KOPR 85 Kasim – Žomart Kemeluli Tokajev, Kazahstan, Orden srpske zastave prvog stepena

82. KOPR 86 Sergej Viktorovič Lavrov, min. in. poslova Ruske Federacije Orden srpske zastave prvog stepena

83. KOPR 87 pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, RVO i pvo 15 srebrnih medalja za zasluge

84. KOPR 88 pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, RVO i pvo 30 srebrnih medalja za revnosnu službu

 

2017. godina

Orden Karađorđeve zvezde prvog stepena:

1. Olimpijski komitet Srbije – za naročite zasluge u predstavljanju Republike Srbije i njenih građana i postignute rezultate u oblasti sporta

2. Paraolimpijski komitet Srbije – za naročite zasluge u predstavljanju Republike Srbije i njenih građana i postignute rezultate u oblasti sporta

3. Galerija naivne umetnosti u Kovačici – za naročite zasluge u predstavljanju Republike Srbije i njenih građana i postignute rezultate u kulturnoj delatnosti, posebno u oblasti slikarstva

Orden Karađorđeve zvezde drugog stepena

4. Nemanja Radulović – za naročite zasluge u predstavljanju Republike Srbije i vrhunske uspehe postignute u muzičkoj umetnosti

Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena:

5. Ivana Španović – za naročite zasluge u predstavljanju Republike

Srbije i njenih građana, postignute vrhunske rezultate u oblasti sporta

6. Ana Ivanović – za naročite zasluge u predstavljanju Republike Srbije i njenih građana i vrhunske uspehe postignute u oblasti sporta

7. Jelena Janković – za naročite zasluge u predstavljanju Republike Srbije i njenih građana i vrhunske uspehe postignute u oblasti sporta

8. Marina Maljković – za naročite zasluge u predstavljanju Republike Srbije i njenih građana i postignute vrhunske rezultate u oblasti sporta

Sretenjski orden prvog stepena:

9. Srpska akademija nauka i umetnosti – za naročite zasluge u očuvanju nacionalnog identiteta Republike Srbije, dostignuća u oblastima nauke i umetnosti i promociji Srbije u svetskoj akademskoj zajednici, povodom 175 godina rada

10. Matica srpska – za naročite zasluge u očuvanju nacionalnog i kulturnog identiteta Republike Srbije i njenih građana, povodom 190 godina postojanja i rada

11. Somborska preparandija / Pedagoški fakultet u Somboru – za naročite zasluge u oblasti prosvetnih i pedagoških delatnosti, povodom 200 godina postojanja

Sretenjski orden drugog stepena:

12. Crveni krst Srbije – za naročite zasluge u oblasti humanitarne delatnosti, povodom 140 godina postojanja i rada

13. Grad Žozije u Francuskoj – za naročite zasluge, iskazanu plemenitost i humanost prema srpskom narodu u Prvom svetskom ratu

14. Pedagoški muzej u Beogradu – za naročite zasluge u oblasti kulturnih i pedagoških delatnosti, povodom 120 godina postojanja

15. Arhiv Vojvodine – za naročite zasluge u očuvanju kulturnog i istorijskog nasleđa, povodom 90 godina postojanja i uspešnog rada

16. Zadužbina Ilije Milosavljevića Kolarca – za naročite zasluge i postignute rezultate u kulturnoj i naučnoj delatnosti, povodom 85 godina postojanja i rada

17. OŠ „Braća Aksić" iz Lipljana – za naročite zasluge u oblasti prosvetnih i pedagoških delatnosti, povodom 150 godina rada

Sretenjski orden trećeg stepena:

18. Institut za voćarstvo, Čačak – za naročite zasluge i međunarodno priznate rezultate u primeni naučnih metoda i unapređenje voćarstva, povodom 70 godina rada

19. Institut za međunarodnu politiku i privredu iz Beograda – za naročite zasluge i doprinos u proučavanju međunarodnih odnosa, povodom 70 godina postojanja

20. Dečji kulturni centar Beograd – za naročite zasluge i izuzetan doprinos razvoju stvaralaštva dece i za decu, povodom 65 godina rada

21. Institut za biološka istraživanja „Siniša Stanković", Univerziteta u Beogradu – za naročite zasluge i doprinos u razvoju biološke nauke i prakse, povodom 70 godina rada

22. Atelje 212 – za naročite zasluge u kulturi, posebno u oblasti pozorišne umetnosti, povodom 60 godina rada

23. BITEF (Beogradski internacionalni teatarski festival) – za naročite zasluge u kulturi, posebno u oblasti pozorišne umetnosti i promociji savremenih pozorišnih tendencija, povodom 50 godina rada

24. Institut za patologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu – za naročite zasluge i doprinos u razvoju medicinske nauke i prakse, povodom 95 godina rada

25. Akademik Nikola Koka Janković – za naročite zasluge u kulturnim delatnostima, posebno u oblasti vajarstva

26. Beogradsko dramsko pozorište – za naročite zasluge u kulturi, posebno u oblasti pozorišne umetnosti, povodom 70 godina rada

Zlatna medalja za hrabrost "Miloš Obilić":

27. Renato Grbić – za ispoljenu izvanrednu hrabrost u spasavanju ljudskih života

28. Pukovnik dr Patrik – Stefan Bario – za ispoljenu hrabrost i izuzetne zasluge u humanitarnim delatnostima / Republika Francuska

29. Pukovnik Žak Ogar – za ispoljenu hrabrost i izuzetne zasluge u humanitarnim delatnostima / Republika Francuska

30. Zlatnom medaljom za hrabrost „Miloš Obilić" posthumno je odlikovan Nenad Stojadinović, pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova, za ispoljenu izvanrednu hrabrost i delo ličnog herojstva

Orden srpske zastave prvog stepena:

31. Ahmed Abul Geit – za naročite zasluge u razvijanju prijateljstva Republike Srbije i Arapske Republike Egipat

Zlatna medalja za zasluge:

32. Diana Hulija Senko – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u javnim delatnostima i jačanju prijateljstva Republike Srbije i Republike Argentine

33. Danica Marinković – za izuzetne zasluge u oblasti pravnih nauka i postignute rezultate u oblasti pravosuđa

34. Sesar Antonio Molina – za zasluge u javnim i kulturnim delatnostima i jačanju saradnje Republike Srbije i Kraljevine Španije

35. Mersedes Monmani – za zasluge u javnim i kulturnim delatnostima i jačanju saradnje Republike Srbije i Kraljevine Španije

36. Rikardo-Antonio Ruis de la Serna – za zasluge u javnim i kulturnim delatnostima i jačanju saradnje Republike Srbije i Kraljevine Španije

37. Vesna Stanojević – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u oblasti humanitarnog rada / direktorka Savetovališta protiv nasilja u porodici

38. Prof. dr Tibor Tot – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

39. Suzana Ruiz Ćeruti – za izuzetne zasluge u javnim delatnostima i odbrani principa međunarodnog prava / Republika Argentina

40. Savez izviđača grada Niša – za zasluge i postignute rezultate u javnim delatnostima, povodom 105 godina postojanja

41. Prof. dr Jugoslav Vasić – za izuzetne zasluge i izvanredne rezultate postignute u oblasti veterinarske medicine

42. Niška crkveno pevačka družina „Branko" – za naročite zasluge i postignute rezultate u negovanju tradicije horske duhovne muzike, povodom 130 godina rada

43. Muzej afričke umetnosti u Beogradu – za izuzetne zasluge u oblasti kulture i muzejske delatnosti, povodom 40 godina postojanja

44. Prof. dr Roberto Veraldi – za izuzetne zasluge u prosvetnim i kulturnim delatnostima i jačanju prijateljstva Republike Srbije i Italijanske Republike

45. Delfina Rajić – za izuzetne zasluge u kulturi i muzeologiji

46. Savez slepih Srbije – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u organizovanju i zastupanju interesa slabovidih i slepih osoba, povodom 70 godina rada

47. Miladin Marković – za izuzetne zasluge i doprinos izučavanju i promociji faleristike

48. Dragomir Acović – za izuzetne zasluge i doprinos izučavanju i promociji heraldike

49. Akademski hor Collegium Musicum – za izuzetne zasluge, čuvanje tradicije horskog pevanja i promociju srpske muzike u svetu, povodom 45 godina postojanja

50. Dragan Marković – za izuzetne zasluge u javnim delatnostima i nesebičnu podršku sportistima Republike Srbije / predsednik Izvršnog odbora Triglav osiguranja a.d.o.

51. Hano Soravia – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u privrednim delatnostima i jačanju prijateljstva Republike Srbije i Republike Austrije

52. Spiridon Mastoras – za izuzetne zasluge u javnim i kulturnim delatnostima i nesebičnu posvećenost u jačanju prijateljstva Republike Srbije i Republike Grčke

53. Zorica Lončar Kasalica – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u javnom radu / pripadnica Ministarstva unutrašnjih poslova

54. Trinaesta beogradska gimnazija – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u prosvetnoj delatnosti, povodom 75 godina postojanja i rada

55. Zdravko Čolić – za izuzetne zasluge u kulturnim delatnostima, posebno u oblasti savremene muzičke umetnosti

56. Prof. Radmila Bakočević – za izuzetne zasluge u kulturnim delatnostima, naročito u oblasti operske umetnosti i pedagoškog rada

57. Prof. Biserka Cvejić – za izuzetne zasluge u kulturnim delatnostima, naročito u oblasti operske umetnosti i pedagoškog rada

58. Prof. dr Vaso Antunović – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

59. Zdravko Šotra – za izuzetne zasluge u oblasti dramske, filmske i televizijske delatnosti

60. Kiril Kravčenko – za izuzetne zasluge u javnom radu, privrednoj delatnosti i jačanju prijateljstva Republike Srbije i Ruske Federacije

61. Efraim Zurof – za izuzetne zasluge i nesebičnu posvećenost u odbrani istine o stradanju jevrejskog, srpskog i drugih naroda tokom Drugog svetskog rata / direktor Centra „Simon Vizental"

62. Prof. dr Predrag Peško – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

63. Prof. dr Radan Džodić – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

64. Prof. dr Marko Bumbaširević – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

65. Novica Negovanović – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u kulturi i očuvanju tradicionalne muzike

66. Prof. dr Nebojša Lalić – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

67. Prof. dr Miljko Ristić – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

68. Doc. dr Radivoje Nikolić – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

69. Vlastimir Vlasta Velisavljević – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u kulturnoj delatnosti, posebno u oblasti umetnosti glume

70. Doc. dr Dragan Milić – za izuzetne zasluge u medicini i izvanredne rezultate u zdravstvenoj delatnosti

Srebrna medalja za zasluge:

71. Ljubo Lazović – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u javnim delatnostim

72. Dr Ćamil Alijev – za izuzetne zasluge, postignute rezultate u privrednim delatnostima i saradnju Republike Srbije i Azerbejdžanske Republike

73. Fikrat Nadžafov – za izuzetne zasluge, postignute rezultate u privrednim delatnostima i saradnju Republike Srbije i Azerbejdžanske Republike

74. Tansel Pekdemir – za izuzetne zasluge, postignute rezultate u privrednim delatnostima i saradnju Republike Srbije i Azerbejdžanske Republike

75. Nedžmedin Saćipi – za zasluge i postignute rezultate u javnom radu od značaja za građane Republike Srbije

76. Milorad Mažić – za izuzetne zasluge, postignute rezultate i promociju srpskog sporta u međunarodnoj fudbalskoj zajednici

77. Stevan Labudović – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u kulturnim delatnostima

78. Visoka turistička škola strukovnih studija u Beogradu – za zasluge i postignute rezultate u prosvetnoj delatnosti, povodom 50 godina rada

79. Rade Jezdić – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u prosvetnoj delatnosti i pedagoškom radu / direktor OŠ "Stevan Joksimović"

80. Nacionalna služba za zapošljavanje – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u sprovođenju politike zapošljavanja, povodom 95 godina rada

81. Prof. dr Slobodan Vujić – za izuzetne zasluge i postignute naučne rezultate u oblasti rudarstva i geologije

82. Grupa SMAK – za izuzetne zasluge u kulturnim delatnostima, posebno u oblasti savremene muzičke umetnosti – Radomir Mihailović Točak, Zoran Milanović, Slobodan Stojanović i posthumno Boris Aranđelović

83. Mirko Babić – za izuzetne zasluge i postignute rezultate u kulturnim delatnostima

84. Jaroslav Foldina – za zasluge u javnim i kulturnim delatnostima, posebno u jačanju saradnje Republike Srbije i Češke Republike

85. Povodom Dana državnosti, odlikovani su pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, i to: jedan Orden belog orla sa mačevima, tri Ordena zasluga za odbranu i bezbednost prvog stepena, dve zlatne medalje za zasluge, osamnaest srebrnih medalja za zasluge, šest zlatnih medalja za revnosnu službu i dvadeset sedam srebrnih medalja za revnosnu službu.

Pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije navedena odlikovanja će biti uručena na Dan Vojske Srbije, 23. aprila 2017. godine.

(Izvor: Ukazi o odlikovanjima koje je potpisao predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić, predsednik.rs)


 

POŠALJI KOMENTAR REDAKCIJI ODŠTAMPAJ TEKST
 

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=204#knj1

 

 

 

 

 

 

 

Novosti

 

Naslovi.net

 

Male Novine